beni ne doktorlar ne mühendisler istedi diyen kız :)

3/18/2015 11:23:00 ÖÖ Unknown 2 Comments

beni ne doktorlar ne mühendisler istedide ben evlenmedim diyen bir kız vardı. Kız ne kadar ince bir mesaj vermiş aslında biz anlamamışız.

Ben evlendikten sonra anlayanlardanım ;)

Hey bekarlar , siz bu yazıyı okuduktan sonra karar verin!!


Şunu anladımki mühendis olunmaz doğulur. Onların kafa yapısı, hayata bakış açıları, olaylara yaklaşımları çok farklı. Şöyle örnek vereyim bi restorana yemek yemeye gidersiniz yemeğimiz gelir. Siz yediğiniz yemeğin lezzetiyle ilgilenirsiniz doğal olarak ama mühendisin en son düşündüğü şeydir yemek hatta hiç önemi yoktur☺️ O, restoranın metrekaresini, kaç masa sandalye olduğunu, günde ne kadar ciro yaptıklarını, kaç eleman çalıştığını, aylık kar maliyetini hesaplar. Söylediklerim şaka değil gerçeğin ta kendisi.

Mühendisler toplumda olması gereken insanlar onlara gerçekten ihtiyacımız var. Çünkü mühendisler mükemmel insanlar. Zekiler, dürüstler, boş bakmazlar bakınca görürler, düşünmeden konuşmazlar, düşünmeden hesaplamadan adım atmazlar, çok dayanıklılar, problem çözmede üstlerine yoktur. Eeee sorun ne o zaman diyeceksiniz? Tek sorun şu; insan tarafları zayıftır yani mekanik insanlar işte. Duygularını ifade edemezler ve sizin duygularınızı anlayamazlar. Olaylara matematiksel yaklaşırlar, soğukturlar. Bazen birini kırmamak için yada mutlu etmek için pembe yalanlar söylerizya onlar onu bile yapamazlar. Onlar için her şey ya siyahtır ya beyazdır, ortası yoktur.


Bu toplumun her tip insana ihtiyacı var tabiki. Herkes tek tip olsaydı hayat çok çekilmez olurdu eminim. Mesleği ne olursa olsun doğru yolda olan herkesin yolu açık olsun.

SEVGİLER...2 yorum:

  1. yazına bayıldım uzun zamandır yapmak istediğin işi fiile dökmene çok sevindim Rabbim işinde başarılı olmanı nasip etsin. amma velakin unutma ki aşk gözü kör ediyor mühendis olduğunu ancak evlenince anlıyorlar))))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim Tuğbacım. Çokta haklısın aşkın gözü kör maalesef :)

      Sil