TEMİZLİKTE YENİ YARDIMCIM...

temizlik-supurge

benim kadar takıntılı insanlar varmıdır acaba??? varsa hayatlarını nasıl idame ettiriyorlar??? insanın huyu sonradan değişirmi??? gibi sorular var kafamda


her şeyi çok fazla inceliyorum. bir şey satın alacağım zaman hayatı kendime zindan ediyorum resmen. kötüsünden korktuğum içinde hep başıma bişeyler geliyor :)


çarşıya gidip ihtiyacı olan şeyleri hemen orada karar verip alan bayanları çok kıskanıyorum.

gel gelelim benim süpürge macerama. evlenmeden önce klasik evde pazarlama sistemiyle çeyizime Libelle süpürge aldım. 2007 yılında 1500 tl ye almıştım. 2009 da evlendim ve şimdiye kadar Libelle süpürgemi kullandım. süpürgem çok hantal ve sulu çalışıyor. ozamanki pazarlamacı okadar övdüki bütün işi süpürge yapacak sanmıştım :) nitekim öyle olmadı sadece evi süpürüyor :) çok yorucu bi süpürge beni canımdan bezdirdi. her seferinde temiz su koy işin bitince o suyu dök. kokusu ayrı dert. birde suyunu her döküşümde vicdan azabı çekiyordum. çünkü mutfakta ister istemez ekmek kırıntıları oluyordu. süpürgenin suyuda çok pis olduğu için tuvalete döküyordum. buda beni çok rahatsız ediyordu. neyse bizim emektar artık çekmemeye başladı. bakım yaptım temizledim uğraştım bikaç ay daha idare ettikten sonra aylarca süpürge arayışına girdim. her gün forumları defalarca okudum. evde kızımda olduğundan sessiz ve torbasız bir şey almaya karar verdim. internet araştırmalarım sonucu Rowenta silence force aldım. büyük bir heyecanla 20 gün kullandım. fakat maalesef hevesim kursağımda kaldı. süpürge halıları muhteşem süpürüyor fakat sert zeminlerde hiçbir şeyi yerden kaldıramıyor. Rowenta servisi aradım böyle bişey olmaması gerektiğini söylediler. isterseniz servise götürün dediler. bende sağlam değildiki bozuldu deyipte servise götüreyim dedim ve iade etmek istediğimi söyledim. onlarda sorun çıkarmadılar. gerekli evraklarla birlikte süpürgeyi rowentaya gönderdim ve 1 ayın sonunda paramı iade ettiler. iyi markaların böyle bir artısı olduğunu düşünüyorum.

temizlik

iade ettim fakat ben şimdi ne alıcam diye kara kara düşünceler sardı yine. philips marathon un sürekli reklamlarını görmeye başladım tipide güzel derken öğrendimki philips süpürgenin motoru haricinde diğer parçalara servis sağlamıyormuş. buda benim için eksi demektir. çünkü philips süpürgelerin sürekli, arıza verdiğini okumuştum. en çok şikayeti bu markada okudum. philipsten vazgeçtim dysona baktım onunda fiyatı çok yüksek geldi. en sonunda bosch süürgelerin iyi olduğunu duydum. uzun bir araştırmadan sonra bosch bayisine gidip son çıkan modelini inceledim ve hoşuma gitti.


ve nihayet süpürgemi alıp eve geldim :)


iki gündür kullanıyorum ve şimdilik memnunum. tabiki eksi yanlarıda var. biraz ağır bi süpürge ve max ayarında çok ses yapıyor. ama bunları göze aldım artık. aradığım kriterde 4X4 lük bişey bulmam imkansızdı.

süpürgenin ayrıca turbo başlığıda var. büyük temizliklerde benim olmazsa olmazımdır. normal süpürme aparatıda baya kullanışlı.


süpürge arayışında olanlara tavsiye ederim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder