bebeklerime tercih ettiğim biberon

4/28/2016 10:51:00 ÖÖ Unknown 0 Comments


bebek biberon


ilk doğumum biraz zor olduğu için hastaneden eve geldiğimde stresten sütüm kesildi. 
bebeğimi emziriyorum ama ağlamasını susturamıyordum. kızım çok kötü olunca hemen doktorumuzu aradım pompayla göğsümü sağıp sütüme bakmamı söyledi. pompayla sağmaya başladım ve şok oldum hiç sütüm yoktu.meğerse çocuk doymadığı için susmuyormuş. hemen eczaneden aptamil mama ve biberon istedim. yine doktorumuzun tavsiyesiyle dr brown's yeni doğan biberonunu aldık. hatice sultan 3 aylık olana kadar dr brown's kullandık. gerçekten çok memnun kaldım. yeni doğan bebekler için içinde gaz yapmayan bi aparatı var. hiç gaz sorunu yaşamadık.

bebek biberon


3. ayda dr brown's biberonu temizlemek biraz zorlamaya başlayınca biraz araştrıp philips avent biberona geçiş yaptım. avent biberondada amziğin yanında yine hava çıkışına sağlayan bir sistem yapılmış. bu biberondada gaz yapmama özelliği var.


philips avent biberonun birkaç çeşidi var ben natural olanını tercih ettim. emzik kısmı anne memesine çok benzediği için bebeğe annesini emiyormuş gibi hissettiriyor. annesinide emen bebeklerin emmeyi bırakmaması için tasarlanmış.


temizliğide oldukça kolay. biberonu alırken yanında temizleme fırçasınıda aldım. deterjan olarak bulaşıklarıma kullandığım amway home dish drops bulaşık sabununu kullandım. sütünü içer içmez hemen temizleyince çok kolay dezenfekte oluyor. haftada bir kerede kaynatınca sorunsuz kullandım.


tek dikkat edilecek nokta bebeğinizin ayına göre biberonun emzik kısmı değiştiriliyor.

bazı sitelerde dönem dönem indirimler oluyor. bu şekilde uygun fiyata almak mümkün...

0 yorum: