bebeklerime tercih ettiğim ıslak mendil

5/02/2016 11:59:00 ÖÖ Unknown 0 Comments

bebek bakimi


selam güzel anneler ve anne adayları


önceki yazımda bebek bezinden bahsetmiştim. okumak için tıktıkbebişlerimizin alt değiştirme süresi yaklaşık 2-3 yıl sürdüğü için hem onlar açısından hem biz anneler açısından kaliteli ve zevkli geçirmek en doğal hakkımız.

piyasada çok sayıda ıslak mendil markası mevcut. hatice sultan doğduğunda pek bilgim olmadığından bi süre pamuğu ıslatıp temizledim. sonra araştırınca suyun ph ının bebek cildine fazla geldiğini öğrendim. bebek cildinin ph 5,5 suyun ph 7,5. bu yüzden iyi bir ıslak mendil suyla temizlemekten daha iyi.

bu yüzden mecburen ıslak mendil kullanmak zorunda kaldım. kokulu ürünlere karşı hassasiyetim olduğu için hem kokusuz hemde içeriği biraz daha masum bi ürün olsun istedim. bu konuda uni baby yeni doğan imdadımıza yetişti. saflaştırılmış su ve pamuk içerdiği için içim rahat kullandım. hatice sultana 1 yaşından sonra prima hassas ciltler için olan beyaz paket ıslak mendil kullanmaya başladım. şimdi ömer asafa uni baby alıyoruz.


ıslak mendilin tek dezavantajı paket bitene kadar etiketi yapışkanlık özelliğini kaybediyor ve kurumaya başlıyor. kurumadan muhafaza etmek için tupperware ıslak mendil kutusu kullanıyorum. 1 paket ıslak mendili açıp tamamını kutuya koyuyorum bitene kadar kurumadan rahatlıkla kullanıyorum. ıslak mendil kutusu 2 boy olarak satılıyor.


alt değiştirme olayı hassas olduğum bi nokta. her nekadar bebek olsada altını açtığımızda çişini kakasını yapabilir yada bezinden bişeyler bulaşabilir. bu yüzden yanımdan ayırmadığım alt açma örtüsünü kim icad ettiyse burdan teşekkürlerimi iletiyorum. eskiden bezden yapılmış süslü püslü alt açma örtüleri vardı bunları hem taşımak hem yıkayıp lekesini çıkarmak zahmetliydi. şimdi hazır alt açma örtüleri var. kirlenince çöpe atılıyor. benim tercihim canbebe alt açma örtüsü paketinde 10 adet var. dikkatli kullanıldığında uzun süre gidiyor.

0 yorum: