Konak Dondurma Antalya

9/27/2016 09:21:00 ÖÖ AysemceLife 0 Comments

konak dondurma antalya

herkese selamlar

her sene düzenli olarak Antalyaya gidenler el kaldırsın :)

yaşanılası güzel şehir Antalya... her gittiğimde ayrı keyif alıyorum. benim için ayrı bi yeri var çünkü ablam orada yaşıyor. ben gittiğimde otel aramakla uğraşmıyorum çok şükür. hem ablamla vakit geçiriyorum hemde bu güzel şehrin tadını çıkarıyorum.

bu sene gittiğimde keşfettiğim nefis dondurmacıdan bahsetmek istiyorum size...

Hatice Sultan 6 aylıkken emmeyi bırakınca devam sütünden ziyade keçi sütüyle beslemiştim kuzumu. keçi sütünün lezzetini o dönemlerde keşfetmiştik. ama itiraf edeyim keçi sütünden dondurmayı hiç denememiştim. tesadüfen Antalyada keçi sütünden yapılmış enfes dondurmaları tatma şansı buldum.

konak dondurmanın iki ortağı var Celal Subaşı ve Yıldan Mert. Yıldan hanımla  kısa bir sohbetimiz oldu. sütleri Elmalı keçi çiftliğinden geliyormuş.
üstelik sadece sıradan bilindik dondurmalar yok burada çok farklı çeşitleride var. benim en çok hoşuma giden porçiko oldu. yani portakallı çikolatalı dondurma :) ikisini bir arada hiç hayal etmemiştim çok enteresan bir lezzet olmuş.

keci sutu-dondurma

hoşuma giden şeylerden biride diyabetik dondurmalarının olması. diyabetlilerde rahatlıkla bu lezzetlerden faydalanabiliyorlar.

bu güzel mekanda sadece dondurma satılmıyor. çok cici kurabiyeler sütlü tatlılar el açması börekler keçi sütünden yapılmış peynirlerde var. üstelik sütlü tatlılardada diyabetliler için alternatifler mevcut.

keci sutu-konak dondurma

kısacık tatilimde defalarca ziyaret ettim ve çok memnun kaldım.

sizinde gidip tatmanız dileğiyle...


Adres : Yeşilbahçe, Metin Kasapoğlu cd. No:44 07160 Muratpaşa/Antalya


0 yorum: