La Roche-Posay Lipikar şampuan ve krem

9/30/2016 10:39:00 ÖÖ AysemceLife 0 Comments

laroche posay krem-sampuan

bebekleri alerjik olan anneler buraya

son zamanlarda doğan çocukların alerjik olmaları için sanki bütün sebepler seferber olmuş gibi.
genetikleri bozulmuş gıdalar, artan sezeryan doğumlar vs...

maalesef benimde çocuklarım alerjik bünyeye sahipler. şimdiye kadar çok şükür çocuklarım ciddi bir hastalık geçirmediler hatta klasik mevsimsel hastalıkları bile yaşamadılar ama alerjik sorunlardan çok yoruluyorum. yanlarında çamaşır bile katlasam hemen etkileniyorlar.

hatice sultanın ciddi cilt sorunu var. bunu aslında ilk doğduğunda farketmiştim. bütün bebeklerin kullandığı sıradan şampuanlar onun cildini kurutup döküyordu. ben normal şampuanlarla yıkayıp sonrada kremlerle yağlarla cildine masaj yapıyordum yinede yumuşatamıyordum.

doktora gittiğimizde bu durumdan bahsettim. bize kızımın alerjik yapısından dolayı normal ürünler değil daha özel ürünler kullanmamızı söyledi. doktorumuzun tavsiyesiyle Laroche-posay in vücut yıkama jelini ve kremini aldık.

lipikar syndet sabunsuz temizlik jelinin ciltlerini hırpalamayan yumuşak bir yapısı var. içinde shea yağı mevcut.  banyoda fazla köpürmüyor ve duruladığımda sabundan arınmış gibi his vermiyor. tamamen parfümsüz hem yüz hemde vücut temizliğinde kullanılabiliyor.

lipikar baume kuruluk ve kaşıntı karşıtı lipid yenileyici balsam hassas, çok kuru,tahriş olmuş, kaşıntıya ve atopiye eğilimli ciltlerde kullanılıyor. cilt bariyerini yapılandırmayı ve korumayı vadediyor. yıkama jelinde olduğu gibi balsamındada shea yağı var. parfüm ve paraben içermiyor.

biz ürünlerden çok memnun kaldık. tatile giderken marketten nemlendirme özelliği olan saç ve vücut şampuanı almıştım. döndüğümüzde hatice sultanın bacakları asfalt gibi olmuştu.
ömer asaf doğduğunda hiç deneme yanılma yapmadan direk bu ürünleri kullanmaya başladım. her ikisindede olumlu sonuçlar aldım. bebişlerinin cildi sorunlu annelere tavsiye ederim...


bebeklerde konak tedavisi ile ilgili yazımı okumak isterseniz tıktık

0 yorum: