Hatice Sultan anaokuluna başladı

10/24/2016 01:41:00 ÖS AysemceLife 6 Commentsselam güzel anneler

hamileliğin heyecanı doğumun heyecanı derken bebişler doğdular büyüdüler ve bizi şaşırtmaya devam ediyorlar...

güzel kızım hatice sultanım mayısta 3 yaşına girmişti. çok hareketli ve zeki bir çocuk. aramızda kalsın çok fazla konuşuyor :)

kardeşi olduktan sonra çok ciddi zorlanmaya başladım. hiç bir şeye yetişemiyorum her şeyimiz yarım kalıyor. her sabah güne başlarken planlar hayaller kuruyorum ama hiç birini yapamadan gece oluyor. bazen çok üzülüyorum. kardeş yaparak haksızlıkmı ettim kızıma diye. ama böyle düşünmekte yanlış geliyor. kardeş çok değerli birşey ama çocuklukta çok değerli. of kafam çok karışık anlayacağınız...

hatice sultan farklı bir çocuk. aslında her çocuk annesine göre farklı ve zeki. artık ona yetemediğimi hissediyorum. kendimi kötü hissediyorum. bu yüzden anaokulu düşüncesi  bu sene çok sıcak geldi.
anaokuluna gidip gitmemesine karar vermek en zor şey diye düşünürken asıl zorluğun hangi anaokuluna göndermeliyim olduğunu anladım.

eminim bu süreci yaşayan her anne baba benim gibi olmuştur. anaokulu araştırmasına girince çok değişik olaylar gözlemledim. çok farklı anaokulları var.

öncelikle kendime ben ne istiyorum diye sordum.
-bahçesi olmalı
-ferah gürültüden uzak müstakil olmalı
-pedagog bulundurmalı
-öğretmeni sevimli ilgili güler yüzlü olmalı
-değerler eğitimi almalı
-velilerle iletişim kuvvetli olmalı

sizce isteklerimde bir gariplik varmı???

en zorlandığım nokta kendi evimin yakınındaki anaokullarının anaokulu gibi değilde dükkan zihniyetinde olmasıydı. apartman altlarında yada apartman dairelerinde karanlık basık gürültülü...
evimin uzağında olan okullardada mesafe çok zorladı. çocuk serviste daha bu yaşta yol stresi çekecek bunada gönlüm el vermedi. bazı anaokullarında ilgi sıfır. öğretmen çocuktan habersiz çocuk öğretmenden.

neyse kendimize uygun biyer bulmak nasib oldu çok şükür. hem mesafe çok uzak değil. hemde çok sıcak kaliteli bir okul. kızım ilk günden hiç sorun çıkarmadan okula başladı. servisinede çok çabuk alıştı. bazen bakıyorumda sanki 20 yaşındaki genç kız gibi. ben onu teselli edeceğime o beni teselli ediyor:)

ilk başladığı gün kendimi çok kötü hissettim. sanki evden gelin çıkarmışım gibi içime acı oturdu resmen. ama akşam gelince onun yüzündeki mutluluğu pozitif enerjiyi görünce çok mutlu oldum.

bizde durum bundan ibaret. bu anaokulu muhabbeti bana daha çok post yazdırır :)

takipte kalın selamlar...


6 yorum:

 1. Merhabalar, bloğunuza instagramdan ulaştım. Takipteyim. Bana da beklerim :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. merhaba teşekkür ederim
  tabiki hemen geliyorum☺️

  YanıtlaSil
 3. Küçük prenses tüm okul hayatı boyunca başarılı olsun. Hepsine Allah zihin açıklığı versin. Okullarında hiç unutmayacakları güzel anılar biriktirsinler. Anaokulu seçimlerinde olması gerekenleri gayet güzel belirtmişsiniz. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel duaların için teşekkür ederim 😊

   Sil
 4. Merhabalar;

  Bloğunuzun "Blogger Gazetemiz"de tanıtılmasını isterseniz, alttaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sevgiler,

  http://www.hikayekalplikadin.com/2016/12/blogger-gazetemizde-yerinizi-alin.html

  YanıtlaSil