Krom Gıda Takviyesi Nedir?

6/29/2018 07:11:00 ÖS AysemceLife 0 Comments

insülin-seker


Merhabalar;

Krom nedir? Krom takviyesi neden gereklidir? 

Son zamanların hayatımıza kattığı en büyük yeniliklerden biride gıda takviyeleri. Yeri gelince eksik olan vitaminleri mineralleri tamamlamak için yeri gelince hastalıklarımızı daha kolay atlatabilmek için kullanır olduk.

Krom diyince aklınıza seda sayanın reklamları geliyordur eminim ama krom sadece kilo vermek için kullanılan bir takviye değil.

Krom nedir? Krom kolestrol yağ ve protein sentezi için oldukça önemli bir mineraldir. Bu oligo element glikoz metabolizmasıyla etkileşir ve kan şekerinin düzeylerinde sabitlik sağlar. Dolayısıyla diyabetikler ve hipoglisemisi olanlar için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda vücudumuzdaki bir çok enzimin sağlıklı çalışması için gerekli oligo elementtir.

Krom takviyesi neden gereklidir? 
Diyabet ve aşırı kilo durumlarında krom, kandaki kolestrol ve glukoz düzeylerini doğru bir şekilde kontrol ettiği için diyabetliklerde kan şekeri ayarını düzenleme konusunda diyete yardımcı olarak kullanılabiliyor. Krom aynı zamanda aşırı kilolularda kilo kontrolünü kolaylaştırıyor ve aşırı kiloların verilmesine yardımcı oluyor.

Çok kilo aldığım dönemde tatlı krizlerim hat safhadaydı. Bu dönemde başladığım Krom takviyesi hem kilo vermeme yardımcı oldu hemde tatlı isteğimi kesti.
Zaten vücut dengesini bulunca tatlı krizleri yaşatmıyor. Kilo verme tüyoları isimli yazıma ulaşmak için TIKTIK

Krom un etkisi:
*İştahı kontrol altına almaya,
*Hücrelerin glikoz kullanımını artırmaya,
*Yağ dokusunu azaltmaya,
*Kas dokularının sağlamlaşmasına,
*Kemik erimesini azaltmaya,
*Vücuttaki yağ kitlesini azaltmaya,
*Vücut hatlarının daha düzgün görünmesine yardımcı olur.

Ben Nutriway krom pikolinat kullandım. Daha ayrıntılı bilgi almak ve sipariş vermek için bana ulaşabilirsiniz...

0 yorum: