Çatlamış Topukların Tedavisi

9/28/2018 07:11:00 ÖS AysemceLife 0 Comments

jw-guzellik-merkeziHerkese merhabalar;

Yazı bitirdik sonbahar soğuk yüzünü gösteriyor, kış hazırlıkları başladı. Yazın tatiller gezmeler tozmalar derken cildimiz bakımın zamanı geldi diyor. bununla ilgili güzel bir post hazırlayacağım.

ikinci hamilelikten sonra topuklarımda kalın kalın tabakalar oluşmaya başladı daha sonra çatlaklar oluşup derin yarıklara dönüştü. hani köylerde yaşlı teyzelerin ayakları olurya topraktan aynen öyle oldu. ben bildiğim klasik yöntemlerle dizginlemeye çalıştım. vazelin,limon,ponza,lapitak vs...

maalesef hiç bir şey fayda etmediği gibi acısıda gün geçtikçe artmaya başladı. görüntü olarak neler çektiğimde cabası. yazın terlik giyince ayaklarımı görenlere açıklama yapmak zorunda kalıyordum. ince çorapların kaçmasına alışmıştım ama artık kalın çoraplarında topuk kısımları yırtılır olmuştu.

evimin yakınında şık bir güzellik salonu açıldı. tamamen bayanlara hizmet veren bir yer. son birkaç aydır oraya gidiyorum. bir gün pedikür için gittiğimde salonun sahibi Yasemin Hanım çatlak topuk tedavisi olduğunu söyledi. açıkçası o güne kadar böyle bir tedavi olduğunu bilmiyordum. biraz araştırayım dedim ama çok fazla bilgi bulamadım.

artık topuklarımın durumu canıma tak edince 1 ay önce Yasemin Hanımdan randevu alıp gittim. tedavi için özel bir makine kullanılıyor. makinenin törpü gibi farklı farklı başlıkları var. bu başlıklarla ayaklar aşama aşama temizleniyor ve özel kremler sürülüyor. işlem biraz uzun sürüyor ama sonucunda topuklar tamamen temizlenmiş oluyor. artık çatlaklar açık net görülür hale geliyor. salondaki işlem bitince evde uygulamak için bir krem aldım. 1 aydır her gün düzenli bu kremi kullanıyorum.

şuanda ayaklarım tertemiz çatlaklar baya küçüldü. rahat rahat çorap giyebiliyorum en önemliside topuklarım acımıyor. eğer ihtiyaç duyarsam bir seans daha yaptıracağım. şimdilik her şey yolunda...

topuklarda-catlak

merak edenler ve bilgi almak isteyenler için gittiğim salonun ismi JW Güzellik Merkezi

web adresi için TIKTIK

İletişim bilgileri 05398209974

0 yorum: